Zaburzenia odżywiania w pracy dietetyka, lekarza, trenera
Zapraszam na specjalistyczny, zupełnie nowy Ekurs psychodietetyczny poruszający tematykę zaburzeń odżywiania. Praca z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania wymaga podejścia interdyscyplinarnego, chorzy trafiają często do dietetyka, lekarza czy trenera w celu uzyskania dodatkowego wsparcia. Warto być dobrze przygotowanym do tej współpracy, która wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności psychologicznych.
Start 1 edycji: 20 czerwca
Niestety, zaburzenia odżywiania wyniszczają ciało i psychikę osoby chorej. To choroba, która wiąże się ze skrajnymi emocjami, zmienną motywacją, manipulacją, problemami z komunikacją. Jeżeli jesteś specjalistą, który chce wziąć na siebie wyzwanie pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania potrzebna jest ci wiedza psychodietetyczna i psychologiczna. Program kursu zawiera tematy związane z charakterystyką zaburzeń odżywiania, komunikacją z pacjentem i bliskimi, formułowaniem zaleceń, psychoedukacją pacjentów. Musisz poznać czym są zaburzenia odżywiania, jak zmieniają zachowanie chorego, żeby być w stanie skutecznie pomóc i ochronić siebie przed wypaleniem zawodowym.
PLAN KURSU
- Charakterystyka zaburzeń odżywiania według klasyfikacji zaburzeń psychicznych z wyróżnieniem najważniejszych, ale też często niezauważanych objawów. Jak rozpoznawać zaburzenia odżywiania. Anoreksja, bulimia.
- Charakterystyka zaburzeń odżywiania według klasyfikacji zaburzeń psychicznych z wyróżnieniem najważniejszych, ale też często niezauważanych objawów. Jak rozpoznawać zaburzenia odżywiania. Pozostałe zaburzenia odżywiania.
- Zaburzenia odżywiania u dzieci i młodzieży oraz u osób dorosłych. Podobieństwa i różnice. Zalecane formy pracy z różnymi grupami.
- Charakterystyka zaburzeń odżywiania z pogranicza, które nie są zaliczone do klasyfikacji. Czym są reksje, jakie występują rodzaje i jak pracować z osobami, u których występują.
- Komunikacja i nawiązywanie relacji z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania.
- Formułowanie zaleceń dietetycznych oraz związanych z aktywnością fizyczną osobom z zaburzeniami odżywiania na podstawie kilku case study. Na co zwrócić uwagę? Z jakich narzędzi dietetycznych korzystać?
- Tworzenie planu działania w pracy z osobami ulegającymi kompulsywnemu objadaniu się.
- Najczęściej występujące problemy w pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania.
- Współpraca z opiekunami i osobami bliskimi osób cierpiących na zaburzenia odżywiania.
- Zastosowanie psychoedukacji w pracy z pacjentem. Stosowane podejścia terapeutyczne – omówienie na czym polega terapia osób z zaburzeniami odżywiania.
- Higiena psychiczna w pracy z trudnym pacjentem.
KOSZT I ZAWARTOŚĆ KURSU
Koszt kursu to jedynie 199 zł (zamiast 229 zł) w przedsprzedaży za 11 tygodni intensywnej pracy – materiałów teoretycznych oraz praktycznych narzędzi psychologicznych skierowanych do specjalistów. Bez siedzenia na nudnym szkoleniu możesz w każdym momencie, w którym będziesz mieć ochotę, w zaciszu domu popracować nad materiałami z kursu.
Materiały otrzymujesz na skrzynkę mailową podaną przy rejestracji w każdą sobotę o 18.00.
Kurs zawiera:
- 11 zestawów materiałów w formie pdf,
- 11 nagrań .mp3 ze zwróceniem uwagi na najważniejsze kwestie dotyczące konkretnych bloków tematycznych
- bonusowy ebook „Zaburzenia odżywiania w gabinecie dietetyka”
- moje wsparcie przez cały czas projektu, jestem do Twojej dyspozycji mailowo czy przez skype w każdym momencie kursu
- wiedzę, narzędzia, triki, wskazówki, ciekawostki z zakresu psychodietetyki,
- możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych,
- możliwość intensywnej pracy nad swoją karierą zawodową w odpowiednim dla nas miejscu i czasie,
- zaświadczenie ukończenia kursu
- możliwość otrzymania faktury
- symboliczny test sprawdzający na końcu kursu
OPINIE UCZESTNIKÓW O INNYCH KURSACH
Głównym zadaniem dietetyka jest praca nad zdrowiem ciała. Jednak należy pamiętać, że aby Ciało było zdrowe, musi być w nim również zdrowy duch. Dietetyk staję się zatem kimś, kto pomaga nie tylko w sferze fizjologicznej, ale i psychicznej. Coraz częściej dba o sferę motywacji swoich klientów. Motywy, które skłaniają do pracy nad swoim ciałem (najczęściej schudnięciem) mogą wydawać się całkiem błahe, jednak z doświadczenia wiem, że podszyte są głębszym problemem. Jak zatem rozmawiać z klientem aby motywować go do osiągnięcia sukcesu? Jak dobrze pokierować osobą z zaburzeniami odżywiania oraz jak skutecznie pracować z dziećmi i ich rodzicami? Odpowiedź na te pytania uzyskasz na kursie prowadzonym przez Panią Annę Piotrowską. Polecam serdecznie.
M. Szpojda Psycholog.
Gorąco polecam kurs Psycho dla dietetyka prowadzony przez Panią Annę Piotrowską. Jestem dietetykiem, cały czas się szkolę i rozwijam, wydawałoby się, że nic już mnie nie zaskoczy, ale ten kurs jest inny…! Wiedza przekazana prostym i przyjemnym językiem, w sposób skłaniający do głębszych przemyśleń nad naszą współpracą z pacjentem + praktyczne porady. Ogromną zaletą tego typu kursu jest to, że nie narzuca terminów szkoleń tylko mogę usiąść do materiałów w dogodnym dla mnie momencie. Pani Aniu, dziękuję i polecam!
mgr inż. Julita Dudicz dietetyk Poradni Dietetycznej – Ku zdrowej diecie!
Ogromnie polecam ten kurs wszystkim lekarzom, zwłaszcza tym, którzy zajmują się pacjentami, u których otyłość stanowi punkt zwrotny na drodze do zdrowia, jak i pediatrom i psychiatrom zaangażowanym w opiekę nad osobami z zaburzeniami odżywiania. Doskonale stworzone materiały, które w przystępny sposób wytłumaczą jak dzięki metodom stosowanym w psychologii pomoc pacjentom.
Ten kurs to również przypomnienie dla nas, ze pracujemy z człowiekiem, a nie “przypadkiem” , i ze podejście holistyczne to klucz do sukcesu !
Marta Fulmańska-Anders – lekarz w trakcie specjalizacji
PROWADZĄCA
Anna Paluch – psycholog, psychodietetyk, specjalista ds. żywienia, trener, ale przede wszystkim fanka holistycznego podejścia do zdrowego stylu życia i diety. Właścicielka Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, współautorka bloga poświęconego zdrowemu stylowi życia oraz treściom specjalistycznym dla dietetyków dbamocud.pl i autorka e-kursów specjalistycznych: E-kursu “Podstawy psychologii w kontekście zmiany” oraz “Zarządzanie stresem w zdrowiu”. Prowadzi szkolenia i webinary z zakresu psychodietetyki współpracując z portalem Psychologia w Polsce, jest zastępcą redaktor naczelnej w Magazynie Psychologicznym Bang!. Prowadzi grupę wsparcia dla osób z zaburzeniami odżywiania.