fbpx
Home BLOG Webinar: Reksje – zaburzenia odżywiania, których nie znałeś

Webinar: Reksje – zaburzenia odżywiania, których nie znałeś

by Anna Paluch

brooke-lark-209712

Zapraszamy na drugą edycję webinaru cieszącego się zainteresowaniem wśród specjalistów Reksje – zaburzenia odżywiania których nie znasz, z cyklu „Psycho dla dietetyka”, tym razem przyjrzymy mniej znanym zaburzeniom odżywiania (ortoreksja, bigoreksja, alkoreksja, vigoreksja), a niestety coraz popularniejszym. Jak rozpoznawać zaburzenia odżywiania? Jak nawiązać relację i dobrze komunikować się z osobą z ZO? Jak pracować w systemie rodzinnym z dzieckiem z ZO i jego opiekunami? Spotykamy się online, 5 czerwca o godzinie 19.00 – każdy ma szanse wziąć udział, gdziekolwiek mieszkasz.

Reksje – zaburzenia odżywiania, których nie znałeś

Zapraszam na specjalistyczny webinar dla dietetyków, trenerów i specjalistów ds. żywienia z zakresu psychodietetyki, podstawowej  i bardzo potrzebnej wiedzy psychologicznej dla dietetyka.
Zaburzenia odżywiania kojarzą nam się najczęściej z anoreksją oraz bulimią, są najpopularniejsze i najlepiej poznane. Niestety współcześnie badania i statystki pokazują, że zaburzenia odżywiania oraz generalnie zaburzenia związane z prowadzonym stylem życia przybierają coraz to nowe formy, które nawet dla specjalisty mogą być trudne w rozpoznaniu. Często klient trafia do dietetyka, któremu brakuje wiedzy i czujności w reagowaniu na sygnały, które się pojawiają. Niezwykle ważna jest współpraca dietetyka z psychologiem, ale podczas pierwszego kontaktu z pacjentem specjalista musi być czujny, świadomy i odpowiednio nawiązać relację z osobą u której podejrzewamy ZO. To często młode, niepewne siebie osoby z bardzo zniekształconym obrazie ciała, nieodpowiednie podejście może ich do nas zrazić, mogą przestać szukać pomocy.

Dlatego zapraszam na webinar, na którym powiemy sobie:

– o najpopularniejszych zaburzeniach odżywiania, ich rozpoznawaniu

– o nowych reksjach i zaburzeniach jak: ortoreksja, alkoreksja, pregoreksja czy bigoreksja, jak rozpoznać i na co zwrócić uwagę,

– o nawiązywaniu relacji z klientem z ZO,

– o pracy w systemie rodzinnym, kiedy ZO dotyczy dzieci i młodzieży,

Popadanie w skrajności charakteryzuje ludzi i to jest współcześnie naszym największym problemem, a niestety coraz częściej granica między normą (nie zawsze jasno określoną), a zaburzeniem jest niezwykle cienka. Gdy do tego wszystkiego dochodzi kultura promująca zachowania na granicy skrajności, pojawia się problem z nadmiernym restrykcjami, z za dużymi wymaganiami. Trend się rozwija w świecie bycia online, ciągłego zarzucania nas „idealnym” wizerunkiem, gdzie rządzi technika, a jednak dajemy się nabrać. Odbierając te wszystkie bodźce czujemy się niewystarczająco dobrzy, w każdym względzie. Dodatkowo możemy znaleźć milion sposobów, pomysłów, pseudospecjalistów, „grup wsparcia”, co zamiast pomagać doprowadza do generowania zaburzeń.

Koszt: tylko 50 zł w tym: 
– szkolenie z możliwością zadawania pytań
– materiały wysłane po webinarze
– certyfikat uczestnictwa
– fragmenty nagrania

O prowadzącej:
IMG_0043Anna Piotrowska – Psycholog, psychodietetyk, specjalista ds. żywienia, ale przede wszystkim fanka holistycznego podejścia do zdrowego stylu życia i diety. Właścicielka Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, współautorka bloga poświęconego zdrowemu stylowi życia dbamocud.pl i autorka projektu “80 dni dookoła zdrowia”, a także E-kursów “Zaprojektuj Swój Zdrowy Styl Życia” oraz “Zarządzanie stresem w zdrowiu”oraz najnowszego specjalistycznego 10 tygodniowego E-kursu skierowanego do dietetyków z zakresu psychologii „Psycho dla dietetyka”. Szkoli i pisze dla portalu Psychologia w Polsce, a także regularnie publikuje artykuły eksperckie z zakresu psychodietetyki na portalu Ewy Drzyzgi oraz w Magazynie Psychologicznym Bang!
Uważam, że nie ma skutecznego odchudzania i zmiany nawyków żywieniowych bez pracy z czynnikami psychologicznymi. Nasze nastawienie, emocje, utarte schematy są przeszkodami na drodze do zdrowia, o których zbyt często zapominamy w pośpiechu w jakim przyszło nam żyć. Dlatego nie możemy szukać prostych i szybkich rozwiązań, ale rozwijających i całościowych. Utrata kilogramów powinna być skutkiem ubocznym zmiany stanu zdrowia, samopoczucia i odzyskanej energii. Chciałabym również szkolić specjalistów pracujących z osobami zmieniającymi nawyki żywieniowe, aby uczulać ich na znaczenie czynników psychologicznych w procesie odchudzania.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA WYDARZENIE

Przesyłamy Ci informacje związane z płatnością za webinar:

Dzięki raz jeszcze za chęć udziału w webinarze. Koszt to 50 zł. Zadbaj proszę, aby dokonać przelewu do 03 czerwca na poniższe konto. Jeśli dokonujesz przelewu zza granicy, pamiętaj o możliwości wykorzystania systemu Paypal.

Oto dane:

80 1950 0001 2006 5146 5998 0002

Psychologia w Polsce Sp. z o.o. ul. Zdunów 19i/5 30-428 Kraków

 Przypominamy, że pierwszeństwo udziału w webinarze mają osoby, które zapłaciły za udział w spotkaniu. Oznacza to, że jeśli miejsca się zapełnią zanim wpłynie do nas Twoja płatność, zaprosimy Cię na webinar w innym terminie.

Ważne: podaj w tytule „reksje” + imię i nazwisko

Otrzymasz od nas e-mailem fakturę – jeśli potrzebujesz wystawienia jej na swoją firmę, skontaktuj się z nami.

Przed szkoleniem odezwiemy się jeszcze do Ciebie.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA WYDARZENIE!

 

You may also like