fbpx
Home BLOG Co się stało z moim dzieckiem? Wyrażanie emocji, leczenie szpitalne i rola rodziny w leczeniu zaburzeń odżywiania | Paula Łysakowska

Co się stało z moim dzieckiem? Wyrażanie emocji, leczenie szpitalne i rola rodziny w leczeniu zaburzeń odżywiania | Paula Łysakowska

by Anna Paluch

Co się stało z moim dzieckiem? Wyrażanie emocji, leczenie szpitalne i rola rodziny w leczeniu zaburzeń odżywiania

W zaburzeniach odżywiania wcale nie chodzi o jedzenie – to często podkreślane stwierdzenie. To prawda, to choroba emocji, zaburzonych wzorców myślenia, obniżonego poczucia własnej wartości, relacji, traum i wielu innych psychologicznych obszarów. Jednak musimy pamiętać, że w nadmiernym kontrolowaniu albo w utracie kontroli nad jedzeniem ta choroba się manifestuje. Skrajne niedożywienie wymaga w pierwszej kolejności zaopiekowanie się stanem fizycznym. W kolejnych etapach zdrowienia sposób odżywienia, edukacja żywieniowa również mają znaczeniem. Stan fizyczny wpływa na stan psychiczny. Mózg jest częścią ciała, w złej kondycji, niedożywiony nie będzie chciał współpracować w dokonywaniu zmian myślenia. To jedna z odpowiedzi na pytanie, dlaczego często nie można tak szybko pracować poznawczo z pacjentem.

Kiedy w leczeniu zaburzeń odżywiania potrzebne jest leczenie szpitalne? Dlaczego nie trzeba się bać tej formy wsparcia? Jak wspomagać dziecko w procesie odzyskiwania masy ciała, żeby nie rodzić konfliktów? jak rozumieć to, że moje dziecko się zmienia w osobę, którą nie było wcześniej? Zapraszam dzisiaj na rozmowę z Paulą  Łysakowską, dietetyczką, członkinią zespołów terapeutycznych w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym, gdzie wspiera proces leczenia zaburzeń odżywiania. Próbujemy odpowiedzieć na te i inne pytania.Artykuł sponsorowany Znajdź coś dla każdego w naszej kolekcji kolorowych, jasnych i stylowych skarpetek. Kupuj pojedynczo lub w zestawach, aby dodać koloru swojej szufladzie ze skarpetkami!

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości w obszarze swojego sposobu odżywiania, jeśli zastanawiasz się, czy zaburzenia odżywiania lub zaburzone wzorce odżywiania nie są twoją codziennością, nie zastanawiaj się. Rozwiej wątpliwości albo skorzystaj z pomocy, bo im wcześniej tym lepiej i ta droga będzie łatwiejsza. Zachęcam do kontaktu – możemy popracować wspólnie lub pomogę ci zdecydować się na inny rodzaj wsparcia, jeśli będzie konieczny. Nie czekaj. 

Paula Łysakowska

Jestem dietetykiem, specjalistą zaburzeń odżywiania i psychoterapeutą integracyjnym w trakcie szkolenia. Najważniejszym w procesie leczenia jest dla mnie człowiek i relacja jaką z nim tworzę. Towarzyszę w zmianie nawyków i przekonań żywieniowych. Wspieram w naprawie relacji z jedzeniem i ciałem. Pracuje pod stałą superwizją u certyfikowanych superwizorów. Uwielbiam podróże po świecie i w głąb siebie, zawodowo oczarowana jestem terapią schematów. Prywatnie jestem pasjonatką jazdy konnej, wszelkich form ruchu, pieczenia ciast i czytania książek.

Serdecznie zapraszam do odsłuchania podcastu oraz subskrybcji mojego kanału na Spotify oraz iTunes. Jestem też na YouTube! Będę niezwykle wdzięczna za dodanie opinii, subskrypcje mojego podcastu na Spotify oraz iTunes,  YouTube! Dziękuje, że słuchacie! Dotarcie do kolejnych osób będzie możliwe tylko dzięki Waszym kilku kliknięciom, z góry dziękuje!

 

 

Jeśli jesteś specjalistą i poszukujesz informacji na temat wsparcia osób z zaburzeniami odżywiania, zapraszam do zakupu kursu, webinarowych szkoleń lub ebooka. Szczególnie polecam dietetykom, lekarzom, trenerom, nauczycielom. Dowiedz się więcej, reaguj i wspieraj. Z okazji cyklu podcastów i tygodnia świadomości tutaj na blogu, materiały w obniżonej cenie.

zaburzenia odżywiania

You may also like