NAZYWAM SIĘ ANNA PALUCH

JESTEM PSYCHOLOGIEM I PSYCHODIETETYKIEM.

Jestem psychologiem, psychodietetykiem, szkoleniowcem, właścicielką Gabinetu psychodietetycznego Flow By Ania, zastępcą redaktor naczelnej Magazynu Psychologicznego Bang!, żoną swojego męża, zakochaną w domu na wsi i naszym psie. Ciągle szukam sposobu na poprawę jakości naszego życia poprzez prowadzenie zdrowego stylu życia na swoich warunkach. 

Witaj na mojej stronie, gdzie przybliżam wszystkim zainteresowanym czym jest dla mnie filozofia dbania o CUD. Ciało. Umysł. Duch. Nie ma zdrowia i rozwoju bez zadbania o wszystkie te sfery z taką samą pieczołowistością. Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne, a jedno wpływa na drugie, dlatego zmiana stylu życia wymaga pracy na różnych poziomach.


Moją misją jest zachęcanie do całościowego i zrównoważonego dbania o siebie. Psychodietetyka jest w tym bardzo pomocna, zwraca uwagę na rolę czynników psychologicznych w procesie zmiany stylu życia czy zdrowego odchudzania. Wiem, że zmiany są trudne. Zmiany powinny wynikać nie z naszej nienawiści do siebie i swoje wyglądu, ale w wyniku miłości i akceptacji, po to by zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Nie przeczytasz tutaj o tym, że musisz dać z siebie 100%. Nie przeczytasz, że nie możesz jeść pizzy. Moim celem jest zachęcenie cię do zmian, z którymi ty poczujesz się dobrze i które może nie łączą się z idealną sylwetką, ale z pewnością ze zdrowiem.

Moją misją jest również edukowanie specjalistów pracujących z osobami zmieniającymi swoje nawyki żywieniowe. Dlatego tworzę Strefę Specjalisty z eksperckimi artykułami dla specjalistów dietetyków i żywieniowców oraz uruchamiam e-kursy i webinary. Wiele czynników wpływa na motywację do zmian, specjalista i jego sposób pracy również do nich należą. Coraz więcej mamy do czynienia z zaburzeniami odżywiania, a dostęp do jedzenia, reklamy nie pomagają nam w zachowaniu zdrowia i silnej woli. Dodatkowo etykietowanie wyglądu wpływa na pogorszenie naszego samopoczucia i niemądre decyzje dotyczące prób odchudzania. Uczę specjalistów jak pomagać psychodietetycznie.

JAK PRACUJĘ?

Jako psycholog, psychodietetyk i właściciel Gabinetu Psychodietetycznego Flow By Ania pracuję:

 • z klientami nad zmianą stylu życia w kontekście psychodietetyki i koncepcji CUDu stacjonarnie oraz online,
 • z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania,
 • wspierając rodziny osób chorych,
 • w tematach: zarządzania stresem, asertywności, projektowania zdrowego, zrównoważonego stylu życia,
 • z grupami w temacie projektowania zdrowego stylu życia,
 • ze specjalistami, pomagając w pracy z pacjentem,
 • ze specjalistami z problemem wypalenia zawodowego w zawodzie pomocowym,

Tworzę E-kursy kierowane do osób chcących wprowadzić nowy styl życia oraz liczne kursy i webinary dla specjalistów: dietetyków, lekarzy. Szczegóły znajdziesz w zakładce E-kursy i Szkolenia. Współpracuje z firmami szkoleniowymi prowadząc szkolenia stacjonarne dla specjalistów – dietetyków z zakresu psychologii.

NOTKA SZKOLENIOWA

Moja dokładna notka szkoleniowa znajduje się w odpowiedniej zakładce.

BLOG DBAM O CUD

Ciało. Umysł. Dusza. Moim głównym celem jest namówić Cię do dbania o swój CUD. Jak? Poprzez przekazywanie wiedzy eksperckiej na temat szeroko pojętego zdrowia, propagowanie zdrowego stylu życia oraz motywowanie do zdrowej zmiany.

Czego możesz się spodziewać? Wiedzy i motywacyjnych tekstów z zakresu psychologii, zdrowego stylu życia, coachingu. Zainspiruj się do dbania o każdą swoją strefę, bo one na siebie wzajemnie wpływają. Nie wystarczy tylko zdrowo jeść, tylko dbać o ciało lub tylko czytać inspirujące książki. Bądź na bieżąco, popracujemy nad wszystkim.

Zapraszam do uczestniczenia w Rocznym Projekcie Dbania o CUD. W każdym miesiącu pracujemy nad nowym, wartościowych zasobem dla naszego zdrowia. W tym zakresie tworze eksperckie teksty na stronie.

Dla specjalistów pracujących z osobami w zmianie tworze eksperckie teksty w Strefie Specjalisty. Psychodietetyka może pomóc ci w skutecznej i efektywnej pracy z pacjentem. Piszę tutaj o swoich doświadczeniach zawodowych, wiedzy z zakresu psychologii, którą powinno się przenieść na grunt zawodów pomocowych, do takich należy dietetyka. Polecam lektury obowiązkowe dla specjalistów.

Ten portal nie mógłby istnieć bez Was, dlatego dziękuje, że jesteście i liczę na Wasze wsparcie i zaangażowanie.

A NAJBARDZIEJ LUBIĘ…

Oprócz pisania i edukowania… spędzam czas:

 • wymyślając i gotując, raz bardziej dietetycznie, raz mniej, ale zawsze zdrowo i pysznie,
 • czytając książki psychologiczne, które uczą mnie, ale też te, które chcę polecić czytelnikom,
 • ucząc się, bo tylko to nie pozwala nam się nudzić,
 • spacerując i starając się być aktywna, bo to dla mnie podstawa zdrowia,
 • dbając o moje miejsce mocy na ziemi, mój dom,

Jak to robię, możesz podejrzeć na Instagramie. Zapraszam!

WSPÓŁPRACUJĄ ZE MNĄ

ANNA PALUCH

“Profesjonalizm nigdy nie jest dziełem przypadku. Pasja rodzi profesjonalizm. Profesjonalizm daje jakość. A jakość to jest luksus w życiu” – Jacek Walkiewicz

Moją misją jest edukacja i wsparcie rodziców. Jestem magistrem psychologii oraz specjalistą ds żywienia dzieci, a także certyfikowanym Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny. Prowadzę szkolenia oraz udzielam prywatnych konsultacji (również on-line). Pomagam w nauce tworzenia pozytywnej, pełnej ciepła relacji. Doradzam jak radzić sobie z trudnymi emocjami swoimi i dziecka. Zajmuję się także nauką i przywracaniem zdrowych nawyków żywieniowych u niemowląt i dzieci. Z Anią Paluch tworze kursy i webinary dla specjalistów i rodziców.

 
Prowadzę stronę Marta Szpojda. Zdrowe emocje. Zapraszam!