CUD.

Ciało. Umysł. Dusza. Naszym głównym celem jest namówić Cię do dbania o swój CUD. Jak? Poprzez przekazywanie wiedzy eksperckiej na temat szeroko pojętego zdrowia, propagowanie zdrowego stylu życia oraz motywowanie do zdrowej zmiany.

Czego możesz się spodziewać? Wiedzy i motywacyjnych tekstów z zakresu psychologii, zdrowego stylu życia, coachingu. Zainspiruj się do dbania o każdą swoją strefę, bo one na siebie wzajemnie wpływają. Nie wystarczy tylko zdrowo jeść, tylko dbać o ciało lub tylko czytać inspirujące książki. Bądź na bieżąco, popracujemy nad wszystkim.

Ten portal nie mógłby istnieć bez Was, dlatego dziękuje, że jesteście i liczę na Wasze wsparcie i zaangażowanie.

 

ANNA PALUCH

Jestem psychologiem, psychodietetykiem, szkoleniowcem, zastępcą redaktor naczelnej Magazynu Psychologicznego Bang!, żoną swojego męża, zakochaną w domu na wsi i możliwości pracy zdalnej. Ciągle szukam sposobu na poprawę jakości naszego życia poprzez prowadzenie zdrowego stylu życia na swoich warunkach.  Skończyłam kurs dietetyki  oraz roczny kurs psychologii sportu. To wszystko wydaje mi się dobrym połączeniem w pomaganiu w przejściu na dobrą stronę mocy. Zostałam fanką zdrowego stylu życia, choć nie zawsze tak było. Trafiłam kiedyś do złego gabinetu dietetycznego, dlatego chciałabym stworzyć miejsce przyjazne dla innych. Taki właśnie jest mój gabinet psychodietetyczny Flow by Ania. W procesie zmiany głowa i uczucia są ważniejsze niż rozpiska diety. Zmiana ma być ciekawa, przyjemna i zachęcająca. Ma być na całe życie i nie stanowić utrapienia. Interesuje mnie holistyczne podejście do zmiany stylu życia zgodnie z cechami osobowości. W wolnych chwilach czytam, biegam i próbuje życia – powoli i nie na głęboką wodę – jak przystało na świadomą introwertyczkę. Jestem również autorką projektu „80 dni dookoła zdrowia” a także E-kursów “Zaprojektuj Swój Zdrowy Styl Życia” oraz “Zarządzanie stresem w zdrowiu” oraz najnowszego specjalistycznego 10 tygodniowego E-kursu skierowanego do dietetyków z zakresu psychologii „Psycho dla dietetyka„. Dla specjalistów również publikuje teksty w Strefie Specjalisty z zakresu psychodietetyki i psychologii zmiany. Współpracuje z portalem Psychologia w Polsce, a także regularnie publikuje artykuły eksperckie z zakresu psychodietetyki i psychologii motywacji w naszym Magazynie Psychologicznym Bang! Uwielbiam psychologię, dlatego cieszę się, że mogę współpracować z Psychologią w Polsce promującą pozytywny wymiar psychologii, dodatkowo prowadzimy wspólnie szkolenia.  Każdy powinien czerpać z technik psychologicznych i nieustannie się rozwijać.

 

Współpracują ze mną

ANNA PALUCH

 

“Profesjonalizm nigdy nie jest dziełem przypadku. Pasja rodzi profesjonalizm. Profesjonalizm daje jakość. A jakość to jest luksus w życiu” – Jacek Walkiewicz

Moją misją jest edukacja i wsparcie rodziców. Jestem magistrem psychologii oraz specjalistą ds żywienia dzieci, a także certyfikowanym Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny. Prowadzę szkolenia oraz udzielam prywatnych konsultacji (również on-line). Pomagam w nauce tworzenia pozytywnej, pełnej ciepła relacji. Doradzam jak radzić sobie z trudnymi emocjami swoimi i dziecka. Zajmuję się także nauką i przywracaniem zdrowych nawyków żywieniowych u niemowląt i dzieci.

 
Prowadzę stronę Marta Szpojda. Zdrowe emocje. Zapraszam!

DOMINIKA SZURA

W mojej duszy gra dużo. Odkryłam w sobie wiele pasji i staram się je skrupulatnie łączyć i rozwijać. Nie wierzę w utarty schemat, który mówi, że nie da się złapać wszystkich srok za ogon – moim zdaniem – da się! Swoje pasje rozwijam nie tylko dla siebie – ale przede wszystkim staram się nimi dzielić z każdym kto tylko chce i potrzebuje czerpać z tego źródła. Dopiero wówczas czuję, że to co robię ma sens.

PSYCHOLOGIA (kontakt mailowy: dominikaszura93@gmail.com)

Jestem magistrantką psychologii. Mam za sobą 2 letnią współpracę z firmą branży wellness (treningi personalne, dietetyka, fizjoterapia) gdzie zajmowałam się rozwojem osobistym, motywowaniem, wyznaczaniem ścieżek kariery oraz wsparciem psychologicznym (w tym również osób z zaburzeniami odżywiania). Bardzo lubię współpracować z osobami, które stawiają pierwsze kroki w kierunku szeroko pojętego zdrowego życia.

PODRÓŻE  

To ogromna część mojego życia, którą dzielę się na autorskim blogu podróżniczym. Kiedy mój kalendarz nie jest w stanie przyjąć kolejnych spotkań (tudzież sesji) to znak, że jestem na innym krańcu świata. Drzemie we mnie niepohamowana potrzeba poznawania innych kultur, ludzi, smaków i widoków. Każda podróż uczy mnie bardziej i bardziej odpowiedzialności, tolerancji, pokory i otwartości na ludzkie potrzeby. 

ZDROWE ŻYCIE

Pasja do zdrowego stylu życia jest ze mną od wielu lat. Stąd dbam o to co jem starając się utrzymywać w zdrowych (mentalnie i fizycznie) granicach poszukując  pomiędzy nimi balansu. Równowaga psychiczna i fizyczna a więc krótko mówiąc holizm zdecydowanie jest obecny w moim życiu. Jestem gorącym wyznawcą zasady, że każdy człowiek decydując się na zdrowe życie potrzebuje wziąć pod uwagę przede wszystkim swój osobisty kontekst oraz jakość życia – tak aby wprowadzone zmiany dawały mu radość i satysfakcję a nie poczucie ograniczenia.

FOTOGRAFIA

Wcielam się w rolę początkującego fotografa. Kocham fotografię kulinarną – tak samo jak kocham jedzenie. Jestem całkowitym miłośnikiem celebrowania chwil spędzonych w doborowym towarzystwie – z równie dobrym jedzeniem. Fotografia to dla mnie pole do rozwinięcia kreatywności i estetyki, które to grają pierwsze skrzypce w moim życiu. Chętnie podejmuję współpracę w tym obszarze. Moje zdjęcia a także zdrowe przepisy można podglądać na instagramie.