Dieta na płaski brzuch? Czy to możliwe?
- Obalamy mit albo potwierdzamy hasło: czy istnieje dieta na płaski brzuch? Poproszę o potwierdzone info!
2. Brzuch to ta część ciała, na którą często zwracamy uwagę, że nam się za bardzo „uwydatnia”. O co w takim razie warto zadbać, bo domyślam się, że wzdęcia, problemy z wypróżnianiem mogą mieć znaczenie dla naszego odczuwania tej części ciała – precyzując układ trawienny? Błonnik, nawodnienie, sposób przygotowania posiłków mają znaczenie?
3. A czy alergie, nietolerancje mogą się objawiać takimi objawami, że czujemy się spuchnięte, wzdęte? Czy to może być rezultat jakiegoś zaburzenia układu trawiennego?
4. A co sądzisz o takich eksperymentach jak jednodniowe głodówki, diety sokowe czy warzywne właśnie w celu poczucia się lżej? Opróżnienia „brzucha”?
5. A co z badaniami, że stres powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej na brzuchu, możesz nam przybliżyć temat? Czy dla ciebie jako dietetyka czynniki psychologiczne mają znaczenie w skutecznym odchudzaniu np. stres, któremu jesteśmy intensywnie i długotrwale poddawani współcześnie?
6. Podsumowując, po co właściwie dbać o brzuch i układ trawienny? Jakie nawyki wprowadzić na stałe?
Jak widzimy, po raz kolejny przekonujemy się, że pewnych procesów nie da się przyspieszyć i chcąc osiągnąć wymarzoną sylwetkę należy uzbroić się w cierpliwość i przygotować dostosowany do siebie plan działania. I bardziej niż na płaskim brzuchu, skupmy się na zdrowiu i samopoczuciu!