Webinar: Co zamiast jadłospisu w pracy z pacjentem? 4 sytuacje, kiedy nie warto korzystać z jadłospisu.
Jadłospis – podstawowe narzędzie w pracy dietetyka? Tworzenie zaleceń i komponowanie odpowiednio dostosowanych jadłospisów jest dla wielu dietetyków fundamentem współpracy z pacjentem. Jednak coraz więcej badań z zakresu psychologii zdrowia wskazuje, że ta forma oddziaływania w zakresie zmian zdrowotnych nie zawsze i nie od początku współpracy daje odpowiednie rezultaty. Efekty bywają widoczne, ale powierzchowne. Czy rezygnacja z jadłospisu oznacza rezygnację ze współpracy i odesłanie pacjenta? Nie, można zmienić sposób pracy z pacjentem uwzględniając te czynniki psychologiczne, które wpływają na proces dokonywania zmiany.
Zapraszam na webinar psychodietetyczny dla specjalistów, w którym dowiesz się:
- W jakich sytuacjach jadłospis nie jest najlepszym narzędziem do pracy z pacjentem? Kiedy? U kogo? Dlaczego?
- Czy psychologia zmienia zawód dietetyka?
- Jeśli nie jadłospis to co? Jakie inne narzędzia wykorzystać?
- Na jakim etapie zmiany wprowadzać jadłospis?
- Kto decyduje – pacjent czy specjalista o formie oddziaływania?
Start: 1 grudnia o godzinie 20.00
Czas trwania 1h
Udział w webinarze jest darmowy.
Po zarejestrowaniu, otrzymasz informacje z linkiem do spotkania przed szkoleniem.
Prowadząca
ANNA PALUCH. Od 5 lat tworze szkolenia, e-kursy, webinary i materiały dla specjalistów (dietetyków, trenerów, lekarzy, psychologów) z zakresu psychodietetyki, by wspierać ich w pracy z pacjentami. Uczę psychologii specjalistów pracujących z osobami w trakcie zmian w zakresie zdrowia. Umiejętności z zakresu psychologii są nieodłącznym elementem pracy w zawodach pomocowych, a do takich należą profesje dietetyka, lekarza czy trenera personalnego. Oprócz szkoleń grupowych proponuje więc konsultacje indywidualne.
DOŁĄCZ DO WYZWANIA
Webinar jest przygotowaniem do Szkolenia Psychologia dla dietetyka LIVE – cyklu 5 szkoleń psychodietetycznych.
Większość pacjentów potrzebuje wsparcia psychodietetycznego, a Ty dzięki zdobyciu odpowiedniej wiedzy możesz tego wsparcia udzielić, a sobie zapewnić poczucie pewności w wykonywanym zawodzie. Kultura diet, w której żyjemy bardzo zniekształca myślenie wielu osób o zdrowiu, odchudzaniu, wyglądzie. Ich oczekiwania są nierealistyczne, ciężar tego co ważne, jest położony w niewłaściwym miejscu. Kolejne podejmowane próby kończą się porażką, rozwija się zaburzone odżywianie i zaburzona relacja z jedzeniem. Lata doświadczeń, komunikaty z zewnątrz, środowisko, wpływ kultury nie pozostają bez wpływu na naszych pacjentów. Materiał do przepracowania to nie tylko rzetelna edukacja żywieniowa. To coś więcej. To właśnie psychologia w zawodzie dietetyka. Spotykamy się co tydzień i omawiamy kolejne bloki tematyczne. Możesz być na żywo lub odtworzyć nagranie w wybranym momencie, przed spotkaniem otrzymasz Karty Pracy.
Zapraszam do zapoznania się z programem!