Webinar: Przegląd zaburzeń odżywiania
Termin: 29.10.2018
Start: 20.00
Czas trwania: 1,5h
Specjaliści! Wracam z nowym sezonem webinarów specjalistycznych z zakresu psychodietetyki!
Oprócz klasycznych i dobrze znanych zaburzeń odżywiania w ostatnich latach pojawia się coraz więcej zaburzeń zwanych reksjami. Niestety współcześnie badania i statystki pokazują, że zaburzenia odżywiania oraz generalnie zaburzenia związane z prowadzonym stylem życia przybierają coraz to nowe formy, które nawet dla specjalisty mogą być trudne w rozpoznaniu. Często klient trafia do dietetyka, któremu brakuje wiedzy i czujności w reagowaniu na sygnały, które się pojawiają. Niezwykle ważna jest współpraca dietetyka z psychologiem, ale podczas pierwszego kontaktu z pacjentem specjalista musi być czujny, świadomy i odpowiednio nawiązać relację z osobą, u której podejrzewamy ZO. To często młode, niepewne siebie osoby o bardzo zniekształconym obrazie ciała, nieodpowiednie podejście może ich do nas zrazić, mogą przestać szukać pomocy.
Ponadto coraz więcej osób cierpi na zaburzenia odżywiania, które przebiegają, można by powiedzieć w łagodnej postaci, ale tak samo wymagają wiedzy, doświadczenia i bardzo indywidualnego podejścia. Napadowe objadanie się jest tego najlepszym przykładem, a wiele osób trafiających do dietetyka po „zwykłą” dietę, nie radzi sobie z problemem nadwagi, właśnie ze względu na czynniki psychologiczne.
Dlatego zaczynamy kolejny sezon webinarów psychodietetycznych od przeglądu mniej i bardziej popularnych zaburzeń odżywiania, rozpoznania, sposobu pomocy i wiedzy dotyczącej tego kiedy klienta należy oddelegować do specjalisty lub jak pracować w zespole.
Dlatego zapraszam na webinar, na którym powiemy sobie:
- o najpopularniejszych zaburzeniach odżywiania, ich rozpoznawaniu
- o nowych reksjach i zaburzeniach jak: ortoreksja, alkoreksja, pregoreksja czy bigoreksja, jak rozpoznać i na co zwrócić uwagę,
- kompulsje, napady, nocne objadanie się,
- o nawiązywaniu relacji z klientem z ZO,
- kryteria diagnostyczne zaburzeń odżywiania,
- rozpoznanie i pomoc przy niespecyficznych lub „lekkich” formach zaburzeń odżywiania,
- rola dietetyka w pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania,
Koszt: tylko 59 zł w tym:
– szkolenie z możliwością zadawania pytań,
– materiały wysłane po webinarze,
– certyfikat uczestnictwa,
– link do pobrania nagrania, jeśli chcesz do niego wracać lub nie możesz być w tym terminie z nami,
O prowadzącej:
Anna Paluch. Jestem psychologiem, psychodietetykiem, specjalistą ds. żywienia, trenerem w Psychologia w Polsce, właścicielką Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, autorką projektu “80 dni dookoła zdrowia”, oraz popularnego E-kursu specjalistycznego Psychologia dla dietetyka, zastępcą redaktor naczelnej w Magazynie Psychologicznym Bang!, ale przede wszystkim lubię i chciałabym inspirować do wprowadzania zmian w swoim stylu życia. Na zdrowie należy patrzeć całościowo i naprawdę trwałe i skuteczne efekty to wynik działań w wielu obszarach. Jednak te kroki są małe i bezbolesne, w ten sposób budują nasze nawyki i zostają z nami na dłużej w przeciwieństwie do szybkich rozwiązań i restrykcji. Szukanie sposobów dzięki narzędziom psychologicznym jak i dietetycznych w podnoszeniu jakości naszego życia jest moją pasją.
Rejestracja