Mamy dwa obozy dotyczące naszego stosunku do postanowień noworocznych. Są tacy, którzy uważają, że cały rok trzeba wyznaczać sobie cele i planować czas, a zmiana daty w kalendarzu nic nie ma do rzeczy. Są też zagorzali wyznawcy postanowień, które albo rzeczywiście są grubą kreską na karcie życia i dają przestrzeń na nowe, albo trwają do pierwszego weekendu. Co ja o tym sądzę? Uważam, że owszem każdy moment jest dobry, żeby spojrzeć w lustro i ogarnąć sprawy, które blokują nasz rozwój, odbierają naszą energię. Z drugiej jednak strony, nawet dobry plan wymaga ram czasowych, więc ta ogólnie przyjęta zmiana czasu jest dobrym momentem na podsumowanie i zaplanowanie następnego roku. Nie lubię słowa postanowienie, jakoś mimochodem kojarzy mi się negatywnie z niespełnioną obietnicą i słomianym zapałem, preferuje raczej używanie słów dotyczących wyznaczania celów, wprowadzania nowych nawyków, planowania zadań. Te słowa kojarzą mi się z organizacją, spokojnym osiąganiem sukcesu. Dobrze oddają znaczenie projektu – 90 dni dookoła zdrowia.
90 dni dookoła zdrowia
Dlatego w tym, mimo wszystko magicznym czasie większej energii do działania chciałabym cię zachęcić do wzięcia udziału, być może ponownie, do projektu 90 dni dookoła zdrowia. Właśnie to jest powolne i spokojne, wypełnione wiedzą i wspólną motywacją wprowadzanie zdrowych nawyków odnoszących się do zdrowia fizycznego i psychicznego, całościowego zadbania o siebie, o swój CUD. Zaczynamy już dzisiaj cdziennie stawiamy przed sobą wyzwanie!
Na czym wyzwanie polega?
Na wypełnianiu codziennych zadań i refleksji na temat poszczególnych zagadnień dotyczących zdrowia. Niektóre z wprowadzonych nawyków warto powtarzać codziennie lub częściej niż ten jeden wyznaczony raz.
W jaki sposób przebiega projekt?
- Codziennie o godz. 8.00 na moim profilu na Facebooku będzie publikowany post z zadaniem do wykonania i opisem dlaczego warto go wykonać.
Projekt rozpoczynamy już dziś – sprawdź pierwsze wyzwanie. Możesz je wykonać w każdym momencie, warto ten nawyk wprowadzić na co dzień, więc nic nie tracisz! - W ramach projektu na blogu będzie umieszczone cotygodniowe podsumowanie z dodatkowymi informacjami, refleksjami i tygodniowym zbiorem zadań do pobrania,
- Mamy również grupę wsparcia, w której będziemy, mam nadzieję dyskutować o kolejnych krokach w drodze do poprawy zdrowia. Tam również inne motywujące materiały oraz wcześniejsze informacje dotyczące przygotowań na kolejny dzień, jeżeli zadanie będzie tego wymagało. Zapraszam do dołączenia do grupy – klik.
- Zachęcam też do zaglądania na mój profil instagramowy, gdzie zdjęciami będziemy przypominać o kolejnych krokach w projekcie.
Co możesz zyskać?
Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na ważne kwestie dotyczące naszego zdrowia i rozwoju osobistego. Dla mnie zdrowie holistycznie oznacza dobre samopoczucie, energię do działania, akceptację swojego ciała, dobrą organizację i równowagę pracy i wypoczynku, a także poczucie zadbania o relacje. To właśnie nad tymi sferami popracujemy wyznaczając sobie drobne zadania, a czasem bardziej angażujące. Dla niektórych z nas, mogą być oczywistą oczywistością, a dla innych zupełną nowością. Ważne jest aby te zadania nauczyły nas na co zwracać uwagę oraz tego, że zdrowie to nie tylko szczupłe ciało, czy dobre wyniki badań. Składa się na to wiele czynników, popracujmy nad nimi wspólnie. Nauczmy się wyznaczać sobie małe cele, wprowadzać nawyki trwale.
Chcesz więcej?
Nie masz czasu na zadbanie o siebie? Nie wiesz, gdzie szukać dobrych i sprawdzonych informacji? Próbowałaś już tyle razy podjąć się zmiany, ale wciąż tracisz motywację i poddajesz się w trakcie? Chcesz mieć więcej energii, doznawać mniej stresu czy zwiększyć swoją odporność? Chcesz dobrze czuć się w swoim ciele i rozpoznawać sygnały które Ci daje? Jeżeli te pragnienia opisują Ciebie mam rozwiązanie!
Zapraszam Cię na 10 tygodniowy E-kurs Zaprojektuj swój zdrowy styl życia! E-kurs rusza 20 stycznia. Czas na mocne postanowienie noworoczne i dobry plan na jego wykonanie!
Sprawdź plan kursu!
To co działamy?