Wprowadzanie nowych produktów

Webinar: Praca z rodziną. Wprowadzanie nowych produktów

Coraz częściej do gabinetów specjalistów trafiają rodzice zaniepokojeni tym, co i w jakich ilościach zjadają ich dzieci. Coraz więcej dzieci chętnie sięga i smakuje produkty, które nie należą do najzdrowszych natomiast nie zgadzają się na próbowanie produktów i potraw innego rodzaju, często zdrowszych zawierających owoce i warzywa. Wprowadzanie nowych produktów to nie tylko ciekawe sposoby na podanie produktów, warto sięgnąć do źródła problemu i pomóc zrozumieć co stoi za niechęcią do jedzenia. A źródło najczęściej tkwi w relacjach, emocjach, komunikacji opiekunów z dzieckiem. Zapraszam na webinar poświęcony pracy z dziećmi.

Zatroskani rodzice posuwają się do różnych form zachęcania: od nagród po kary. Bywa, że stanowisko opiekunów różni się, a dziecko wybiera kogo chce posłuchać, w zależności od podanych propozycji. Niecierpliwi rodzice pogarszają problem, a potrzebne jest zrozumienie i szacunek dla dziecka.

Najważniejsze tematy:

 • Jak relacja opiekunów z dzieckiem wpływa na preferencje żywieniowe?
 • Nagroda czy kara? Czy jest sens stosować takie metody perswazji na dziecku?
 • Relacja i wspólne stanowisko rodziców jako ważny aspekt pracy z dzieckiem.
 • Czy dziecko naprawdę musi lubić jeść wszystko?
 • Najczęściej popełniane przez rodziców błędy podczas wprowadzania nowych produktów i kształtowania preferencji żywieniowych rodziny.
 • Czynniki psychologiczne i środowiskowe związane z niechęcią do próbowania nowych produktów.

Koszt: tylko 79 zł w tym: 

 • szkolenie z możliwością zadawania pytań,
 • materiały wysłane po webinarze,
 • zaświadczenie o  uczestnictwie,
 • link do pobrania nagrania, jeśli chcesz do niego wracać lub nie możesz być w tym terminie z nami, 
 • możliwość wystawienia faktury,

O prowadzącej:

Webinar dla specjalistów

Marta Szpojda

Jestem magistrem psychologii oraz specjalistą ds żywienia dzieci. Prowadzę szkolenia oraz udzielam prywatnych konsultacji (również on-line). Pomagam w nauce tworzenia pozytywnej, pełnej ciepła relacji. Doradzam jak radzić sobie z trudnymi emocjami swoimi i dziecka. Zajmuję się także nauką i przywracaniem zdrowych nawyków żywieniowych u niemowląt i dzieci. Prowadzę stronę Marta Szpojda. Zdrowe emocje. Zapraszam!

REJESTRACJA

Anna Paluch

Jestem psychologiem, psychodietetykiem, specjalistą ds. żywienia, trenerem w Psychologia w Polsce, właścicielką Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, autorką projektu “80 dni dookoła zdrowia”, E-kursów "Zaprojektuj Swój Zdrowy Styl życia", czy "Psycho dla dietetyka" ale przede wszystkim lubię i chciałabym inspirować do wprowadzania zmian w swoim stylu życia. Na zdrowie należy patrzeć całościowo i naprawdę trwałe i skuteczne efekty to wynik działań w wielu obszarach. Jednak te kroki są małe i bezbolesne, w ten sposób budują nasze nawyki i zostają z nami na dłużej w przeciwieństwie do szybkich rozwiązań i restrykcji. Szukanie sposobów dzięki narzędziom psychologicznym jak i dietetycznym w podnoszeniu jakości naszego życia jest moją pasją.
Anna Paluch

Latest posts by Anna Paluch (see all)