Poznajmy się lepiej, zdziałajmy więcej. Nowe rozdanie.

Od dłuższego czasu noszę się z wprowadzeniem kilku zmian. Przede wszystkim chciałabym bardzo waszego zrozumienia dla moich działań tutaj i zaangażowania z obu stron. Między innymi dlatego planuje kilka nowości i chciałabym wam opowiedzieć dla kogo, tak naprawdę jest Dbam o CUD.

Dbam o CUD

Chciałabym, aby każdy dla kogo zdrowie fizyczne i psychiczne jest wartością, mógł znaleźć w tym miejscu teksty, które będą wspierać, inspirować i motywować do zmian i rozwoju. Dbanie o siebie, o cud, czyli ciało, umysł i dusze może być, powinno być, przywilejem dla każdego z nas, jednak to tylko od nas zależy, czy podejmiemy się tego trudu. Wygodnie jest narzekać i tkwić w strefie komfortu, która się kurczy i frustruje, ale stereotypy wciąż są silne. Leczymy, zamiast zapobiegać. Problemy psychiczne są równoważne z nienormalnością. Tymczasem czasy, w których przyszło nam żyć, rozwój, sprawia, że obciążenie zarezerwowane dla ciała jest tak samo groźne dla umysłu. Odsetek chorób psychicznych związanych z tymi trendami wciąż się zwiększa, brakuje świadomości, przyjęcia opiekuńczej postawy wobec siebie. Brakuje nam równowagi. Swoją działalnością, właśnie z zakresu psychodietetyki i psychologii, chciałabym zachęcać do myślenia o sobie, do dbania o nasz cud, bez oglądania się na innych. Ty jesteś najważniejszy i twoje potrzeby. Warto zmieniać, rozwijać, dbać, równoważyć. Jeśli oczekujesz tego od siebie, to zaglądaj do mnie, proszę. Będą inspiracje, narzędzia: psychologiczne, kulinarne, życiowe. Książki, które kocham i do których przeczytania będę zachęcać.

Strefa specjalisty

W związku z moim zawodem i działalnością szkoleniową, na stronie pojawiają się informacje o szkoleniach oraz wpisy dedykowane specjalistom pracującym z ludźmi w zmianie, głównie dietetykami. Znajdują się w zakładce Strefa specjalisty, dotyczą również psychodietetyki i psychologii, motywowaniu, zaburzeniom odżywiania, pracy z pacjentem, więc właściwie też są dedykowane wszystkim. W kontekście psychodietetyki związanej z pracą z dziećmi bardzo pomaga mi Marta Szpojda, która jest autorką wielu artykułów i pomaga mi w prowadzeniu grupy Psychologia dla dietetyka, gdzie wymieniamy się doświadczeniem, przekazujemy wskazówki, dyskutujemy. Dzięki Marta, twoja wiedza i zaangażowanie, ogromna to pomoc. 

Cudowne Listy

Moim postanowieniem związanym z większym zaangażowaniem i autentycznością wobec was, czytelników jest powrót do formuły wysyłanego newslettera w postaci Cudownych Listów. Dlaczego warto się zapisać do newslettera? Bo fajnie dostać list, nawet wirtualnie. A tak naprawdę? Ja też się zmieniam, też pracuję nad sobą, przeżywam kryzysy, z których się uczę, doświadczam, które mogą być również dla kogoś lekcją, ale którymi może nie chciałabym dzielić się z każdym, ale z tymi, którzy naprawdę mają ochotę przeczytać te kilka słów. Dlatego taka właśnie forma. Czasem może być radośnie i motywacyjnie, czasem refleksyjnie i kryzysowo, ale takie jest życie, z takimi rzeczami się zmagamy, a wzajemne wspieranie się jest bezcenne. Dlatego też zawsze możesz napisać wiadomość do mnie! 

#dbamocud

Tym, co w moim świecie od kuchni, dzielę się również na Instagramie. Zapraszam do obserwowania mojego życia okołopsychologicznego. Tam jest mój pies, który jest świetnym aktorem, książki, które czytam, dania, które gotuje i rośliny, które kolekcjonuje. Jest o moim wsiowym życiu, które uwielbiam. Lubimy podglądać innych, można też podejrzeć mnie. Może coś was zainspiruje, znajdziecie przepis na szybki obiad, albo roślinkę, którą zechcecie mieć. Zapraszam i zaznaczam, tego też cały czas się uczę i szukam odwagi do nieprzejmowania się innymi tylko relacjonowania tego, co jest dla mnie ważne. Marzy mi się, że będziemy się wzajemnie inspirować i wspierać, dzielić postępami w kontekście zmian i wyzwań, które się pojawią. Dlatego zachęcam w tym kontekście oznaczania swoich zdjęć #dbamocud, chętnie pokażę to całemu naszemu cudownie dbaniowemu stadku <3

Co w planach?

W planie mam budowanie naszej relacji, dzięki wiedzy, którą mogę przekazać, doświadczeniom i moim sposobom na dbanie o cud. Właśnie dlatego chcę rozwijać te wyżej wymienione formy. Kocham swoją pracę, uwielbiam to miejsce i chciałabym, żeby każdy kto tu wchodził robił to chętnie i czuł, że przynależy do teamu dbających o cud. 

W planach na kolejne miesiące, i nowy rok:

  • Regularne wysyłanie Cudownych Listów, dziękuje obecnym subskrybentom za cierpliwość i zapraszam wszystkich zainteresowanych, do czegoś więcej.
  • Regularne wpisy raz w tygodniu z zakresu: Strefy Specjalisty (m.in. alfabet zaburzeń odżywiania), wskazówek i przepisów kulinarnych, zdrowych, choć nie zawsze super hiper dietetycznych, psychologii dla każdego,
  • Regularnych sprawozdań z czytanych lektur specjalistycznych i takich dla każdego. Książki to dla mnie największa kopalnia wiedzy, inspiracji i motywacji. Czasem jeden cytat, potrafi podnieść mnie z kanapy, otrzeć lub wywołać potrzebną łzę. Może książki, które mnie zaciekawią, trafią też do Ciebie. 
  • Ułożenie harmonogramu, aby w każdym miesiącu roku 2019 skupić naszą uwagę na jakimś aspekcie dbania o CUD. Pojawią się w tym temacie wpisy, relację jak nam idzie na instagramie. Mam nadzieję, że dołączycie do wyzwań związanych z zwróceniem uwagi na: wzrok, regularne badania, pielęgnację włosów, zapobieganie wypaleniu zawodowemu, zarządzanie czasem, łącznie skupimy się na 12 sprawach, które moim zdaniem mocno budują nasz CUD. Dołączysz? Szczegółowy harmonogram wkrótce.
  • Stworzenie grupy Dbam o CUD, dla wszystkich chcących większego zaangażowania, ale też większej prywatności. Szczegóły wkrótce.
  • Pisanie książki. Tak, marzę o tym. A marzenia trzeba spełniać zwłaszcza takie, które wymagają jedynie czasu, pomysłu i komputera lub kartki. Wierzę, że jeśli to napiszę, to głupio będzie nie działać, bo zawsze ktoś może zapytać: „ej, jak tam pisanie książki?” i będzie wstyd. 

To są moje główne wyzwania, tych szczegółowych jest oczywiście więcej i będą się pojawiały z czasem na stronie. Mam nadzieję, że wspólnie zbudujemy zaangażowaną społeczność dbających o CUD osób, które chętnie pokazują swoje sukcesy i zmagania, które wspierają i pragną wsparcia. Taka wirtualna grupa wsparcia w rozwoju i dbaniu o swoje zdrowie i fizyczne i psychiczne w równym, równiusieńkim stopniu. 

Co wy na to? Zostaniecie ze mną?

 

Anna Paluch

Anna Paluch

Jestem psychologiem, psychodietetykiem, specjalistą ds. żywienia, trenerem w Psychologia w Polsce, właścicielką Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, autorką projektu “80 dni dookoła zdrowia”, E-kursów "Zaprojektuj Swój Zdrowy Styl życia", czy "Psycho dla dietetyka" ale przede wszystkim lubię i chciałabym inspirować do wprowadzania zmian w swoim stylu życia. Na zdrowie należy patrzeć całościowo i naprawdę trwałe i skuteczne efekty to wynik działań w wielu obszarach. Jednak te kroki są małe i bezbolesne, w ten sposób budują nasze nawyki i zostają z nami na dłużej w przeciwieństwie do szybkich rozwiązań i restrykcji. Szukanie sposobów dzięki narzędziom psychologicznym jak i dietetycznym w podnoszeniu jakości naszego życia jest moją pasją.
Anna Paluch
PODZIEL SIĘ!
Share on Facebook9Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someoneShare on Google+0Pin on Pinterest0