Psycho dla Dietetyka

Praktyczny zeszyt ćwiczeń z serii „Psycho dla dietetyka” dostępny!

Przygotowałam dla ciebie praktyczne materiały do pracy z wymagającym klientem. Podzielone są one na poszczególne, ważne w moim odczuciu sfery życia, które bezpośrednio łączą się ze zmianą stylu życia. Możesz korzystać z wybranych ćwiczeń lub wszystkich, wybierając np. jedną sferę lub ćwiczenie na spotkanie. Sam musisz zdecydować czy taka pomoc będzie dla twojego klienta akceptowalna. Na szczęście coraz więcej osób ma świadomość, że ich problem z jedzeniem ma źródło w nieradzeniu sobie z innymi sytuacjami. Chciałabym zaproponować ci kilka ćwiczeń w odpowiedzi na psychologiczny portret osoby otyłej oraz problemy wynikające ze zmiany dotychczasowego stylu życia np. radzenie sobie ze stresem, asertywność, czy zarządzanie czasem. W części bardziej teoretycznie opisywałam dokładnie działające mechanizmy, teraz skupimy się na ćwiczeniach. Ćwiczenia możesz również wykorzystywać w pracy z grupą.

Zastanawiając się nad tym, dlaczego bezbłędnie przygotowana dieta zakończyła się dla pacjenta kolejnym niepowodzeniem, warto czasem dotrzeć do głębszych przyczyn jego nieudanych prób w odchudzaniu. Powszechne jest przekonanie, że otyłość u większości osób wynika przede wszystkim z nadmiernego jedzenia, ale to nadmierne jedzenie wynika z wielu różnych powodów, z których często sam pacjent nie zdaje sobie sprawy. Ciało cierpi, kiedy w głowie wieje chaos, negatywne myśli i nierealistyczne oczekiwania. Coraz więcej świadomych klientów, wie, że zmiana stylu życia wymaga również pracy nad innymi aspektami.

Nad jakimi aspektami naszego życia warto pracować z klientem podczas zmiany nawyków żywieniowych?
– samoocena
– poczucie umiejscowienia kontroli
-motywacja,
– obraz ciała i poczucie własnej wartości, 
– pewność siebie i poczucie własnej skuteczności
– pozytywne nastawienie i odporność psychiczna, 
– wewnątrzsterowność,
– zarządzanie emocjami, 
– zarządzanie stresem, 
– asertywność
– zarządzanie czasem

W drugiej części chciałabym Ciebie, specjalistę zachęcić do refleksji nad swoją pracą. Praca z ludźmi jest wspaniała, ale i wymagająca. Każdy sukces klienta przynosi ogromną zawodową radość i daje motywację, w końcu z naszą pomocą ktoś zmienił swoje życie. Jednak kiedy zalewa nas fala oddelegowanych klientów, niezupełnie gotowych do zmiany, bywa, że dopada frustracja. Chcemy pomóc, a nie możemy, nie potrafimy? Nie możesz siebie obwiniać. Nie wszystkie osoby, które do ciebie trafiają są świadome zagrożenia, czasem zasiejesz ziarno wątpliwości, które zakiełkuje dopiero za jakiś czas. Nie poddawaj się!

Zachęcam do przejścia od teorii zawartej w E-kursie Psycho dla dietetyka, do praktyki w postaci różnych ćwiczeń, które możecie wykorzystać w pracy z klientem i zwrócić mu uwagę na inne aspekty związane ze stylem życia. 

Zapraszam do zakupu Zeszytu ćwiczeń w cenie 19 zł.

Zeszyt to plik pdf z 25 stronami konkretnych zadań do wykonania i omówienia ich rezultatów i uczuć z klientem. 

Chcesz zakupić zeszyt? Zapisz się na listę, a otrzymasz szczegóły mailowo.

Zakup Zeszytu ćwiczeń

„Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Anna Paluch Flow By Ania Marcyporęba 388 34-114 Brzeźnica. Cel przetwarzania danych: wykonanie sprzedaży i wysyłka newslettera. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności.

Zapisz się

Pamiętaj, aby potwierdzić zapis w mailu, który otrzymasz za chwilę! Masz problem z zapisem skontaktuj się: kontakt@flowbyania.com.

* wymagane pola
 

 

 

 

 
Chcesz fakturę na firmę?
 
Zgoda

„Czy potwierdzasz zapis i chęć zakupu Zeszystu ćwiczeń i wyrażasz zgodę na przesyłanie na Twój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach od Anny Paluch Flow By Ania Marcyporęba 388 34-114 Brzeźnica? Jeżeli tak, kliknij w przycisk poniżej.”

 


Anna Paluch

Anna Paluch

Jestem psychologiem, psychodietetykiem, specjalistą ds. żywienia, trenerem w Psychologia w Polsce, właścicielką Gabinetu Psychodietetycznego Flow by Ania, autorką projektu “80 dni dookoła zdrowia”, E-kursów "Zaprojektuj Swój Zdrowy Styl życia", czy "Psycho dla dietetyka" ale przede wszystkim lubię i chciałabym inspirować do wprowadzania zmian w swoim stylu życia. Na zdrowie należy patrzeć całościowo i naprawdę trwałe i skuteczne efekty to wynik działań w wielu obszarach. Jednak te kroki są małe i bezbolesne, w ten sposób budują nasze nawyki i zostają z nami na dłużej w przeciwieństwie do szybkich rozwiązań i restrykcji. Szukanie sposobów dzięki narzędziom psychologicznym jak i dietetycznym w podnoszeniu jakości naszego życia jest moją pasją.
Anna Paluch
PODZIEL SIĘ!
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someoneShare on Google+0Pin on Pinterest0