40

Po 40 dniach projektu Nowe ciało – 80 dni do lata mogę śmiało napisać, że zaangażowanie uczestniczek przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Najprężniej działa grupa na facebooku, w której obecnie zarejestrowanych jest 329 kobiet, chcących regularnie uprawiać sport i motywować się nawzajem. Nigdy nie jest za późno, aby dołączyć do tej wspaniałej ekipy. Wczoraj rano zapytałam uczestniczki, jak czują się po 40 dniach projektu. 

Nie tylko waga się liczy

  • Osiągnęłam dobre samopoczucie, energię, wsparcie super kobitek. Chce mi się chcieć. Minus 6 kg. Dziękuję, dziewczyny, za wszystko, bardzo się cieszę, że Tu trafiłam.
  • U mnie generalnie jakieś 3 kg na minusie, ponad 400 km na rowerze przejechane.
  • Ja ani nie liczę kilogramów ani się nie mierzę, bo i tak jestem dość szczupła, a problemem jest nadmiar tłuszczyku i ogólna mała wydolność/sprawność. Mimo to zauważyłam, że z brzucha trochę ubyło (chyba najlepszym odniesieniem będą spodnie i zapinanie paska na kolejna dziurkę), poprawiła się moja wydolność i samopoczucie, lepiej funkcjonuje układ trawienny. Nauczyłam się wielu nowych przepisów i sama wpadam na nowe pomysły (w miarę) zdrowych posiłków. Jem mniej mięsa, a wiecej owoców i warzyw – dla mnie to ogromna zmiana! Nadal mam małe grzeszki tzn. pizza czy ochota na coś słodkiego. Czasem umiem sobie odmówić, czasem nie – ciagle nad tym pracuję;)
  • A jeśli chodzi o wpływ na codzienność, to przede wszystkim planuję tydzien pod treningi, ktore staram się robić min. 3-4 razy w tyg, max. 2 dni przerwy. I gotuję po nocach, bo zwykle nie mam czasu wczesniej – na pewno pole do poprawy, bo codzienne pichcenie jednak męczy i czasem brakuje momentu odpoczynku.
  • Jeżeli o mnie chodzi to zaczęłam częściej sama ćwiczyć w domu. Mam jędrniejsze ciało, bardziej napiętą pupę – nawet jako nastolatka nie miałam takiej jak teraz. (…) Muszę też skupić się na posiłkach – ogarnąć ich robienie i przygotowywanie. Na razie zgubiłam 5 kg i prawie 40 cm w obwodach w ciągu ostatnich 5 miesięcy.
  • Cały dzień myślałam nad tym postem i w sumie mogę założenia spełniają się cały czas. Zyskałam wiarę w siebie, lepsze samopoczucie, wydajność a przede wszystkim poznałam WAS, super kobitki które dają mi takiego kopa i wiarę w siebie że niczego więcej do szczęścia nie potrzebuję. Czy schudłam?? Nie wiem, postanowiłam zmierzyć się i zważyć na koniec miesiąca. Jestem bardzo zadowolona, że przystąpiłam do tej grupy. To do czego muszę się jeszcze przyłożyć to dieta, trudno mi się z nią zaprzyjaźnić. Zastanawiam się nad o oczyszczaniem aloesem C9 i od tego chyba zacznę zmieniać moje nawyki żywieniowe. Projekt bardzo dobrze wpłynął na moje życie codzienne, czytam wszystkie posty, opinie i komentarze koleżanek. Wiem że nie jestem sama i zawsze mogę liczyć na Waszą motywację. Dziękuję, że jesteście i mam nadzieję, że po tym projekcie powstanie kolejny i kolejny i…
  • Mnie wyzwanie zmobilizowało do regularniejszych ćwiczeń, bo wcześniej, o ile starałam się ruszać, to raczej tak z doskoku, raz mniej raz więcej. A z wami dziewczyny jakoś raźniej idzie. Kilogramów nie liczę, bo moja waga jest w porządku, bardziej zależy mi na ujędrnieniu ciała i tu już widzę fajne efekty. Mam dużo więcej energii na co dzień i mobilizacji do pracy nad sobą, a i pewność siebie idzie w górę!
  • Fajne są informacje jak nie tracić motywacji albo co zrobić jak się ma gorszy czas – jak się otrząsnąć i walczyć dalej. Mi osobiście podobają się posty, w których mogę przejrzeć się sobie i na nowo się poznać. 

Rywalizacje endomondo oraz konkursy

W związku z wyzwaniem zostały utworzone dwie rywalizacje na Endomondo: 

  1. Zbieramy kilometry – w której biorą udział 53 kobiety, a najlepszy wynik na dzień dzisiejszy to 483 km
  2. Gimnastyka – w której bierze udział 31 kobiet

W związku z powyższymi rywalizacjami ogłosiliśmy dwa konkursy: zbieramy kilometry i gimnastyka, w których nagrody ufundowała firma Bakra

Chcemy dać Ci prezent

Nawet jeżeli nie chcesz dołączać do projektu, choć mamy nadzieję, że zachęciły Cię do tego komentarze uczestniczek, chcemy dać Ci prezent: plan treningowy, przygotowany przez dietetyczkę i trenerkę personalną Darię Opara przy współpracy ze mną (modelka), fotografem – Hanią Arendt-Szczubiała – najkobiecej / najweselej, wizażystką, a jednocześnie naszą redakcyjną koleżanką – Magdaleną Michalską z Gabinetu Kosmetycznego Perfect Visage oraz Salonem Sportowym Mistral w Lęborku, ul. Orzeszkowej 12A, który udostępnił do sesji zdjęciowej odzież i obuwie sportowe firm Nike, Reebok i Adidas.

Bonus dla młodych mam

Specjalnie dla młodych mam przygotowałyśmy plan treningowy z ćwiczeniami, które można wykonywać ze swoją pociechą. 

Czy wypowiedzi uczestniczek zachęciły Cię do udziału w wyzwaniu? Jak podobają Ci się nasze plany treningowe?

Monika Grobelna

Jestem pełną pozytywnej energii propagatorką zdrowego stylu życia we wszystkich jego aspektach. Skupiam się na tym, aby brać odpowiedzialność za swoje zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Efekty moich działań, widoczne gołym okiem, zachęcają innych ludzi do potraktowania poważnie swojego ciała, duszy i umysłu. Jako początkujący coach, jak również jako maniaczka aktywnego i pełnego przyjemności życia, chcę pomagać ludziom znaleźć w nich to, co najlepsze..
Monika Grobelna

Latest posts by Monika Grobelna (see all)