Lniany żel

Wystarczy spojrzeć na włosy przed i włosy poW czasie tego magicznego przed włosy wyglądają niemal bajkowo. Są zadbane, miękkie, błyszczące i zachwycające. Wiatr delikatnie je rozwiewa, jak mgiełkę. Są przepiękne. Moment po to coś zupełnie innego. Włosy wyglądają na zmęczone, zniechęcone i pozbawione energii. Wyczerpane przylepiają się do głowy i ani myślą o radosnym powiewaniu na wietrze. Co to to nie. Tkwią na głowie niczym hełm, przykrywają urodę kobiety, a może odbierają jej cały blask i gaszą piękno?

Moment przed to czas, w którym nie kombinowałaś z włosami. Nie walczyłaś na siłę o loki, o proste włosy, o wymyślne, skomplikowane fryzury. Nie pryskałaś się lakierem, nie nakładałaś tony farb, żelu, past czy pianek. Nie. Twoje włosy po prostu służyły Twojej urodzie.

Chwila po to moment, w którym możesz być właśnie teraz. Włosy w nieładzie, przemęczone, mające serdecznie dość chemii, którą dostają dzień za dniem. Ratowane na siłę maskami-cud, wymyślnymi sposobami na zmianę z lakierem, produktami do stylizacji, suszarką i prostownicą. A gdyby tak zaserwować im coś zupełnie nowego? A gdybyś przygotowała coś, co zadziała stylizacyjnie, nawilży, odżywi i wzmocni Twoje włosy? Sprawdź koniecznie żel lniany domowej roboty!

Żel lniany2

Jak przygotować domowy żel lniany?

1. Żel lniany jest bardzo prosty do przygotowania. Przygotuj sobie 2 łyżki siemienia lnianego. Wsyp ziarna do niedużego garnka i zalej 2 szklankami gorącej wody. Zacznij gotować. Od momentu, gdy mieszanka się zagotuje, zmniejsz palnik (jak najmniejszy!) i gotuj przez około 15 minut. W czasie gotowania mieszaj ziarna od czasu do czasu. Pamiętaj, że nie można dolewać w czasie gotowania wody do mieszanki – nic z tego nie będzie.

2. Gdy tylko skończysz gotowanie żelu, natychmiast przecedź go. Ziarna wyrzuć, żel wstaw do lodówki – tam jeszcze bardziej stężeje. Żel przechowuj w lodówce – maksymalnie kilka dni. Dbaj o to, aby produkty, które nakładasz na włosy były świeże – ta zasada dotyczy tym bardziej domowych rzeczy.

Jak wykorzystywać żel lniany?

Żel lniany może być wykorzystywany na wiele sposobów. Jest bardzo doceniany przez osoby o kręconych włosach (zastępuje z powodzeniem produkty do stylizacji, wzmacnia skręt i poprawia wygląd włosów). Może być jednak wykorzystywany przez każdą z nas. Oto moje propozycje:

MASKA

Dodaj żel do dowolnej odżywki lub maski do włosów w proporcji 1:1. Rozprowadź mieszankę na włosach, przykryj foliowym czepkiem lub po prostu folią, nałóż ręcznik (suchy!) i pozostaw na 30 minut. Zmyj maskę.

KURACJA NA SKALP

Jeśli masz problem ze skórą głowy, jest ona wysuszona (np. lakierem), podrażniona, zmęczona słońcem czy zimowym powietrzem, wmasuj żel lniany w skalp. Taka kuracja nawilża skórę, odżywia ją i niweluje podrażnienia. Po około 30 minutach spłucz żel ze skóry i rozczesz włosy.

Dlaczego warto przygotować żel lniany?

Żel działa doskonale na włosy suche, zniszczone, przemęczone stylizacją i chemią w kosmetykach. Wygładza włosy, mocno je nawilża i odżywia. Sprawia, że kosmyki wyglądają na zdrowsze, chroni je i osłania przed niekorzystnym wpływem środowiska. Sprawdza się jako naturalny żel do włosów, często też używany jest do zabezpieczania końcówek. Warto uważać z nim w czasie jesieni i zimy – może puszyć włosy.

Kto gotuje sobie żel?

Edyta Zając

Jestem psychologiem, trenerem i coachem. Mocno wierzę w siłę dobrych nawyków, codziennej pracy nad zdrowym stylem życia i doświadczania tego, co najlepsze. Lubię nietypowo gotować, próbować wspaniałych rzeczy i ulepszać swoje życie - codziennie po trochę.

Latest posts by Edyta Zając (see all)